Faaliyet Raporu

Kurumsal raporlama alanında 24 yıllık bir deneyime sahibiz. Uzun süredir birlikte çalışan işinin ehli geniş kadromuzla 2018 yılında BIST 30’da 15, BIST 100’de ise 46 şirkete faaliyet raporu alanında hizmet verdik.

Yüzlerce sayfaya sığmayan kurum faaliyetlerini bir çırpıda hedef kitlenize anlatacak çözümler yaratıyoruz. Kurumlar saydamlaştıkça, raporlama yapılan konular da artıyor, gelişiyor. Biz iletişimciler artık daha zor bir problemle karşı karşıyayız: İçerik olarak bu kadar kapsamlı raporlarda, okurun ilgisini nasıl koruyacağız?

Yıllık raporlar, iş dünyasında yer alanların yanı sıra bu alanda uzman olmayan ve yeterli finans bilgisi bulunmayan kişilere de bilgi verecek biçimde, olabildiğince yalın bir dille kaleme alınmalıdır. Finar olarak bu sorunu, yaratıcılığımızı ateşleyen bir meydan okuma olarak görüyoruz.

Biliyoruz ki her raporda, hem şirketin yıllık performansı, gelecek potansiyeli ve sürdürülebilir büyümesiyle ilgili gerçekçi ve açık bir fotoğraf oluşturmalıyız, hem de bu fotoğrafın her pikseline hızlı, kolay ve anlaşılır kestirme yollar yaratmalıyız. Raporun ana mesajını açık, yalın, kanıtlarla desteklenmiş, yaratıcı ve cesur bir şekilde ortaya koyabildiğimiz oranda kendimizi başarılı sayıyoruz.

İşimizi, raporun entelektüel inandırıcılığını artırmanın yanı sıra bu inancı pekiştirecek mesajları en etkili ve cesur şekilde okurla buluşturmak olarak görüyoruz.

İyi Bir Faaliyet Raporu Nasıl Olmalı?

Basit olmalıdır
Yıllık raporlar, iş dünyasında yer alanların yanı sıra bu alanda uzman olmayan ve yeterli finans bilgisi bulunmayan kişilere de bilgi verecek biçimde, olabildiğince yalın bir dille kaleme alınmalıdır.

Açık olmalıdır
Yıllık raporlarda kurumla ilgili verilere kolaylıkla ulaşılabilmeli, sıradan okura karmaşık gelebilecek konuların açık ve yalın bir biçimde anlatımı gözetilmelidir.

Özlü olmalıdır
Yıllık raporda değinilebilecek birçok konu olabilir, ancak içerik belirgin olmalı, az ama öz konuşmalıdır.

Online Faaliyet Raporu

Faaliyet raporunuz için, duyarlı tasarım yaklaşımı ile akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan özgün okuma deneyimi sunan, kolay erişilir etkileyici mikro siteler inşa ediyoruz.

Neden faaliyet raporunuzun çevrimiçi bir mikro sitesi olmalı?

Çünkü, yenilikçi ve trendi bir okuma deneyimi sunar.

Çevrimiçi faaliyet raporu okura, basılı rapor estetiğinde üç boyutlu bir okuma deneyimi sunuyor. Dilerseniz bir metni okura hem okutabilir, hem dinletebilir, hem de izletebilirsiniz. Rapor okuruna, dokunmatik ekran kullanımı ve interaktif gezinme seçenekleriyle benzersiz ve yepyeni bir okuma deneyimi sunarsınız.

Çünkü, raporunuzu dünyanın her yerinden çok geniş bir kesime ulaştırır.

Cihaza duyarlı tasarlanmış çevrimiçi faaliyet raporunuzu, Android ve iOS işletim sistemi kullanan tüm mobil cihazlar aracılığıyla erişilebilir hale getirerek yüksek değerdeki ve potansiyel yatırımcılar ile diğer tüm paydaşlarınızın ilgisini çekebilir, onlara ulaşabilirsiniz.

Çünkü, faaliyet raporunuzu, kurumsal web siteniz, yatırımcı ilişkileri web siteniz, ürünleriniz ve çevrimiçi medyadaki tüm sosyal ağınızla kolayca entegre edebilirsiniz.

Çevrimiçi faaliyet raporunuzu, tüm diğer online kurumsal hizmet, ürün ve organizasyonunuzla entegre edebilirsiniz. Facebook, Twitter, Linkedin gibi tüm sosyal ağlarla anlık interaktivite sağlanabilir, kurumunuzla ilgili güncel haber ve duyuruları rapor okuruyla hızlı ve kolayca buluşturabilirsiniz.

Çünkü, raporunuzla ilgilenenleri tanımanızı sağlar.

Raporun bir alt hizmeti olarak verilen "Analytics Service" ile içeriklerin okur hareketlerini izleyebilir, hangi alanlarla daha çok ilgilendiği, dünyanın hangi bölgesinden daha çok okurunuz olduğu gibi temel bilgiler hakkında rapor alabilirsiniz.

Sürdürülebilirlik Raporu

Küresel Raporlama Girişimi’nin (GRI) 4. nesil raporlama çerçevesine uygun hem temel hem de kapsamlı düzeyde sürdürülebilirlik raporları üretiyoruz. Ayrıca raporlama sürecinin Şirket içinde kurgulanması, yönetilmesi ve verilerin sağlıklı bir şekilde oluşturulması için danışmalık hizmeti de veriyoruz.

Son yıllarda birçok kurum, Küresel Raporlama Girişimi'nin (GRI) öncülüğünde sürdürülebilirlik raporlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Ekonomik, çevresel, sosyal ve yönetişim performans bilgilerinin açıklandığı bu raporlar, şirketlerin kurumsal itibarlarına da önemli bir katkı sağlamaktadır. İçerik açısından belli zorunlulukları olan sürdürülebilirlik raporları, temelde şirketlerin gelecek vizyonlarını ortaya koymaktadır.

Finar olarak bu alanda size hem danışmanlık hem de raporlama hizmeti sunabiliriz. Tüm raporlama sürecini planlar, deneyimimizle size yön gösterir, sürdürülebilirlik çalışmalarınızı yaratıcı yaklaşımlarla güçlendirebiliriz.

İçerik geliştirme ve tasarım alanındaki marifetlerimizle, raporlamada yeni bir kulvar oluşturan bu alanda da, geleceğinizi elle tutulur, gözle görülür hale getirmek için çalışırız.