FAALİYET RAPORU

TEGV 2018 Entegre Faaliyet Raporu...

Çocuklarımıza eğitimin gücünü, geleceği değiştirme cesaretini kazandırmak amacıyla çalışan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın faaliyet raporu üretimi için gönüllü olduk.

Özel Bir Vakıf, Özel Bir Anlatım Yolu

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gönüllülerin altın kalpleriyle, nitelikli eğitim alanında eksikleri kapatıyor, çocuklara yeni bir gelecek sunuyor.

Vakıf, altın kalpli gönüllü ordusunun emekleriyle ne mutlu ki daha da büyüyor. Biz gönüllülerin başrolde olduğu bir rapor hayal ettik. Çünkü onların hikayeleri gerçekten çok anlamlıydı.

TEGV’in eğitim birimlerinde büyümüş çoğu çocuk, bugün Vakfın gönüllüsü olmuştu. Bunu çarpıcı şekilde yansıtarak Vakfın misyonunu aktarabilirdik. Gönüllülerin çocukluk fotoğraflarıyla bugünkü hallerini bir araya getiren bir format kurguladık ve bunu benzersiz hikayeleriyle zenginleştirdik.

Reklamlardan aşina olduğumuz “önce-sonra” formatını raporumuza uyarlayarak, zengin verileri özel infografiklerle özetleyerek Vakfın Türkiye için önemini yansıtmış olduk.