FAALİYET RAPORU

Koruncuk Vakfı Faaliyet Raporları...

Korunmaya muhtaç çocuklarımıza "Çocukköyü" modeliyle yüreklerini açan Koruncuk Vakfı için ne yapsak az... Ulvî bir hedef doğrultusunda çalışan Vakfın faaliyet raporlarını üretmekten gurur duyuyoruz.

Sevgi çatısı altında

En büyük hedefi, korunma ihtiyacındaki çocukları sevgiyle büyütmek ve iş sahibi olabilecek, kendine güvenli, donanımlı bireyler haline getirmek olan Koruncuk Vakfı’nın ikinci raporunu tamamladık.

“Onlar için ne yapsak az” diye düşündüğümüz bu çok değerli Vakıf için bir önceki rapor gibi gönülden çalıştık. Koruncuk Vakfı, son olarak Fox iş birliğiyle “Bizim Hikaye” dizisinden ilham alarak “El Ver Hayata Atılsın” sosyal sorumluluk projesiyle önemli bir farkındalık oluşturmuştu. Biz de bu kampanyadan hareketle faaliyet raporunu şekillendirdik. Hayata kazandırılan çocukların hikayelerini “sevgi çatısı” altında topladık.

Gözler çok şey anlatır...

Ülkemizde yüzbinlerce korunmaya muhtaç, kimsesi olmayan çocuk ve genç var. Kurup yaşattığı "Çocuk Köyleri" ile onlara kollarını ve yüreklerini açan Koruncuk Vakfı'nı bir faaliyet raporuyla anlatacaktık.

"Kimsesiz çocukların yüzlerini güldürmek" Koruncuk Vakfı'nın ana hedeflerinden biriydi. Buradan hareketle bir film isminden esinlenerek "Gülümseyen Gözler" konsepti oluşturduk. Kurucuları arasında Adile Naşit'in de olduğu Vakıf için bu konsept oldukça uygundu.

Özel bir uygulamayla bağışçıları ve çocukları bir araya getiren, gülümseyen gözlerin ön plana çıktığı konsept sayfalarla Vakfın faaliyetlerini pozitif bir raporla anlatmış olduk.