Biz Kimiz?

Türkiye'nin finansal iletişimine odaklanmış ilk reklam ajansı olarak temellerimiz, 1994 yılında Londra merkezli çok uluslu bir şirket olan Lloyd Northover Citigate ile yapılan ortaklık anlaşmasıyla atıldı. Finar Lloyd Northover Citigate (FLNC) adıyla ve yabancı ortağımızdan edindiğimiz know-how ile Türkiye'de o güne dek kurumların kendi bünyelerinde ya da reklam ajanslarıyla üretmeye çalıştığı yıllık raporları, temel faaliyet alanımız olarak belirleyerek yola çıktık. Başlangıçta müşterilerimize sadece anahtar teslim faaliyet raporu üretmek olan çalışmalarımıza kısa zaman içinde, kurum/marka kimliği, halka arz iletişimi ve diğer tüm markalama araçlarının üretimini de ekleyerek yetkinliklerimizi çeşitlendirdik.

Dünyanın en iyi raporlama ajanslarından biriyiz.

Halka açılmasının ardından Lloyd Northover Citigate ile 2000 yılında yollarımızı dostça ayırdık, bununla birlikte kuruluşumuzda büyük emekleri olan bu şirket ile iş birliği olanaklarını değerlendirmeyi sürdürdük. Kurumsal tarihimiz açısından büyük önem taşıyan bu gelişmenin ardından küresel ölçekte yatırımcı ilişkileri dünyasında yankı uyandıran çok sayıda faaliyet raporuna imza atarken, TAV Havalimanları 2010 Faaliyet Raporu ile "Dünyanın en iyi faaliyet raporu" ödülünü ilk kez Türkiye'ye kazandırdık. 2014 yılında ise ARC jürisi tarafından "Dünyanın en iyi raporlama ajansı" seçildik.

FinarApp ile yatırımcı ilişkileri alanında Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik.

Kuruluşumuzdan bu yana 360 derece hizmet yaklaşımını benimsemiş bir şirket olarak yatırımcı ilişkileri alanındaki dijital dönüşüme hızla uyum sağlayarak her türlü mobil iletişim teknolojisiyle uyumlu çok sayıda faaliyet raporu mikro sitesi, yatırımcı ilişkileri web sitesi ve mobil uygulamasını hayata geçirdik. Türkiye'de bir ilk olarak, halka açık şirketlerle yatırımcılar arasındaki iletişimi anlık hale getirmek için hizmete sunduğumuz iOS ve Android uyumlu FinarApp Yatırımcı İlişkileri Platformu'nun lansmanını 2016 yılı başında yaptık. FinarApp ile şirketler, herhangi bir kodlama yapmadan kolay ve hızlı bir şekilde kendi yatırımcı ilişkileri uygulamalarını üretip, Apple App Store ve Google Play'de yayınlayabiliyor ve yönetebiliyorlar. FinarApp ile üretilen ve yönetilmekte olan Koç Holding, İş Yatırım, Arçelik, Anadolu Efes, Ford Otosan ve Albaraka Türk yatırımcı ilişkileri uygulamalarına ilgili mağazalardan ulaşabilirsiniz.

Markalama ve marka kimliği oluşturma ana iş alanlarımızdan biridir.

Finar olarak en iyi bildiğimiz işlerden biri de markalamadır. Gerek kurumsal gerekse tüketici markaları geliştirme konusunda bugüne kadar pek çok başarılı işe imza attık. 1997 yılında Alternatifbank'ı ABank'a dönüştürdük. Ata Yatırım'a, İngiliz ortağımız Citigate ile birlikte modern bir marka kimliği inşa ettik. Ata Grubu, aradan 20 yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ bu marka kimliğini kullanmaktadır. O günden bugüne, Türkiye İş Bankası, VakıfBank, İş Yatırım, Gedik Yatırım, Akiş GYO, Torunlar GYO, Vakıf Emeklilik ve Türk Telekom gibi birçok kurumsal marka kimliğini hayata geçirdik. Son dönemde ise İstanbul Yeni Havalimanı'nın yapımı ve işletmesini üstlenen İGA'nın hem marka kimliğini geliştirdik hem de tüm markalama çalışmalarını yürütmekteyiz.

Başarılı halka arz kampanyalarına imza attık.

Özellikle raporlama alanındaki deneyimimiz, paydaşlara yönelik içerik üretme ve mesaj oluşturma yeteneğimiz sayesinden bugüne birçok başarılı halka arz kampanyası gerçekleştirdik. 2004 yılında DESA, 2007 yılında İş Yatırım, 2011 yılında Akfen GYO ve 2015 yılında Via GYO halka arzlarından her biri kendi başına bir başarı hikayesidir.